Základní škola Liberec, Lesní 575/12

Třídy a rozvrhy - 2012/2013

Třída V. B

Třídní učitel: Mgr. Aleš Dlouhý


ZŠ Lesní - Klikni pro spuštění

Naše třída v minulých letech

IV. B - školní rok 2011/2012
III. B - školní rok 2010/2011
II. B - školní rok 2009/2010

Rozvrh hodin

Školní rok 2012/2013

Klikni pro zvětšení


Měsíční plány ke stažení

září 2012říjen 2012listopad 2012prosinec 2012
leden 2013únor 2013březen 2013duben 2013
květen 2013červen 2013Akce třídy

Portrét 60x jinak

Ve středu 20. února jsme navštívili Oblastní galerii v Liberci. Prošli jsme si výstavu mnoha portrétů a inspirovali se pro další práci v dílně, kde jsme si tvorbu portrétu vyzkoušeli na vlastní kůži.

Reklamní agentury

Reklamní agentury, které v naší třídě vznikly, měly za pkol během několika hodin přírodovědy vytvořit vlastní kampaně na boj proti kouření.
Každá agentura se své práce chopila po svém. Některé začaly vyrábět poutavé plakáty, jiné malé letáčky pro každého, vzniklo i několik prezentací na počítači. Každá agentura vytvořila také drobnou scénku, která by mohla sloužit jako televizní reklama.

A které reklamní agentury v naší třídě pracovaly?

Modrá laguna

Jsme reklamní agentura MODRÁ LAGUNA, která  se tento rok zaměřuje na zákaz kouření. Vyrábíme plakáty, letáčky a scénky na zákaz kouření.

 Skupinu tvoří:  Jaroslav Všetička, Adam Švarc, Sára Peterková, Klára Krejcarová

 

Stop Smoking

Jsme reklamní agentura STOP SMOKING, zaměřujeme se na stop kouření. Děláme počítačové prezentace. Díky kouření umírá ročně mnoho lidí.

Člen týmu: Adam Komárek

 

Stop smoking one!

Naší reklamní agenturu tvoří tito členové: Tina Marijczuková, Adéla Frydrychová, Simča Tesařová

Naše agentura se zaměřuje na téma Stop kouření. Děláme reklamy, projevy, plakáty a letáčky.

My jsme jedni z nejlepších. Děkujeme za pozornost a dejte na nás, nekuřte, děláme to pro vaše dobro. Najdete nás na škole Zš Lesní, Liberec, třída 5. B.

  

Zdravá duše

Jsme reklamní agentura Zdravá duše. Tento rok se zaměřujeme na kouření - vyrábíme plakáty a scénky na stop kouření.

Skupinu tvoří Simona Hnyková, Bára Šírová


DK Liberec Lesní – kouření

Jsme reklamní agentura, která se zaměřila na kouření. V naší kampani byly letáky, dvě prezentace a plakát. Název skupiny byl složen z našich prvních písmen z křestních jmen.
Tato skupina se skládá z Kačky Hajlekové a Dominiky Literové


Ikke Røyk

Jednoho dne jsme dostali od pana učitele zadání vymyslet kampaň proti kouření, na internetu jsem vyhledali, že v norštině Ikke Røyk znamená "nekuřte!" Tak vznikl název naší firmy.

Ikke Røyk je firma proti kouření . Firma Ikke Røyk má zastavit celoživotní kuřáky, aby svým kouřením neznečišťovali životní prostředí.

Kouření znečišťuje plíce a ucpává tepny, což může zapříčinit mrtvici nebo infarkt. Kouření v těhotenství  zanechá následky na dítěti.

 Skupinu tvoří: Michaela Korseltová, Natálie Prachařová, Sára Julie Frajtová, Sofie Susová
  

Agentura Ara

Jsme Agentura Ara a skládáme se z tří holek a jednoho velmi malého kluka. Zaměřujeme se  na boj proti korupci, amnestii a kouření. Tvoříme plakáty, letáčky a scénky. Naší skupinu tvoří Lucie Koutníková, Lucie Chaloupecká, Kristýna Lednická a Vilém Sadílek. Obraťte se na nás.
                                                       

Agentura MC-чипсы

Jsme reklamní agentura MC-чипсы a jsme skupina 5 kluků: Adam Čížek, Patrik Neumann, Jan Jonáš Rousek, Ondra Marko, Jirka Preis. Chceme, aby nějací lidé přestali kouřit. Bohužel naší práci kazí člen naší skupiny Jirka Preis, který dělá neustále blbosti.
Reklamní agentura MC-чипсы. Zkuste přestat kouřit!!! (Varování: nejsme tak dobří, jak si myslíte, jsme ještě lepší)

  

Kampaň Nehuł Tolik!

My jsme reklamní agentura Nehuł Tolik! U nás pracovali Martin Vácha, Vojtěch Šlapák, Karel Hladík, František Matyáš Malec.
Našim cílem je, aby lidé přestali kouřit. Pracovalo se nám dobře a povedla se nám scénka Sněhurka. 
Myslím si, že jsme všichni pracovali dobře, tedy až na 1. den, kdy Karel Hadík a Mates Malec dělali blbiny. Myslím, že se nám to ve skupině povedlo. Docela mě to bavilo a rád bych něco podobného dělal znova. Napsali Martin Vácha a Karel Pepík.


Den otevřených dveří

Ve středu 9. ledna se v naší škole konal Den otevřených dveří.
Již tradičně se organizace tohoto dne chopí v naší škole páťáci.
pro návštěvníky jsme připravili několik stanovišť, na nichž si naši budoucí spolužáci mohli vyzkoušet své dovednosti. Kdo si celou naší školu prošel, mohl se na závěr trochu občerstvit na pohoštění v naší žákovské kuchyňce.

Děkujeme všem žákům V. A i V. B za dobrou práci. Zvláštní poděkování patří těm žákům, kteří ve škole zůstali po celou dobu až do 15:00 hod., kdy celý Den otevřených dveří skončil.    

Vánoce v první republice

V týdnu před Vánocemi jsme v centrech aktivit pracovali na téma "Vánoce v první republice".
Zjistili jsme, jak se žilo lidem v první republice a jak slavili Vánoce. Spočítali jsme, kolik si průměrně vydělávali dělníci v továrnách a horníci. Počítali a porovnávali jsme tehdejší a dnešní ceny surovin. V centru čtení jsme četli o vánočních přáních, v kuchyňce jsme pekli oblíbené cukroví prezidenta T. G. M. V centru IT jsme procvičili dobové události a významná data.
Díky našim prožitkům opět víme o něco víc, než je v našich učebnicích.  

Exkurze v České televizi

V pondělí 17. prosince jsme jeli do Prahy. 
Ráno jsme se sešli před naší školou a společně se vydali do města na autobus. Prvním cílem naší cesty bylo Staroměstské náměstí a Orloj. Na tamních trzích jsme nasáli pravou vánoční atmosféru a po odbití 11. hodiny jsme se od Orloje vydali k soše sv. Václava.
 U sv. Václava jsme nejprve získali zajímavé informace z historie sousoší a k uctění památky sv. Václava i Václava Havla jsme zapálili několik svíček.
Po obědě jsme se metrem vydali do České televize. Zde jsme v doprovodu dramaturgyně prošli všechna natáčecí studia. V jednom z nich zrovna předtáčel Michal Nesvadba svou Kouzelnou školku. Nejprve si na nás našel chvilku času na společnou fotografii. Pak ještě v rychlosti vymodeloval papírovou růži, kterou od něj dostala na památku Klára K.
Ve vedlejším studiu se zrovna točil pořad Sama doma, ale jelikož se jedná o Live přenos, nemohli jsme se do studia podívat. Až po natáčení... 
V České televizi to bylo super, vyzkoušeli jsme si i některé paruky a dozvěděli jsme se spoustu informací. Víte třeba, jak při pohledu na nějaký seriál poznáte, že byl natáčený ve studiu a ne v reálu? My už to víme. :-)  

Advent ve třídě

Od začátku prosince jsme slavili Advent a každý den jsme z tomboly losovali vánoční dárečky.
Poslední den před začátkem prázdnin jsme si udělali vánoční besídku a rozdali si dárky jmenovitě...bylo jich opravdu hodně.  

Vánoční ozdoba na stromeček

V rácmi práce v centrech jsme si zkusili vyrobit ozdobu na vánoční stromeček. Ten nám stejně jako loni půjčil Vilda.
Mamince Kristýny Lednické ještě jednou děkujeme, že nám v papírnictví koupila potřebné kuličky, my si z domova přinesli jen pilníček a látky s vánoční tematikou.
Sakra, ty ozdoby se nám fakt povedly...  

Učíme se s Alfonsem

V přírodovědě jsme se poslední dobou pustili do kostry člověka. Už ji skoro celou známe. A jak všichni dobře víte, při výuce nám pomáha kostra Alfons. Na něm poznáváme i ty nejmenší detaily lidské kostry.
V hodině pracovních činností jsme si všichni zkoušeli vytvořit vlastní kostru ruky, někteří odvážnější se pustili i do kostry svého chodidla. Alfons nám samozřejmě celou dobu pomáhal.
Další informacej mse mohli hledat na Internetu, v učebnicích, pracovních sešitech...prostě, kde to bylo možné.  

Výroba lampiónů

Ve středu 21. listopadu jsme se pustili do výroby lampiónů. Přinesli jsme si z domova věci potřebné k výrobě.
Práce nám šla od ruky a lampióny se skutečně povedly. 

   

Podnebné pásy

\"\"V přírodovědě jsme se učili o podnebných pásech. V centrech aktivit jsme vytvářeli veliké plakáty, které máme umístěné ve třídě.
Informace, které jsme na plakáty umístili, jsme vyhledávali, kde se dalo. Mnozí z nás si i doma dělali veliké přípravy, aby byl plakát dokonalý.

A hodnocení učitele? Plakáty opravdu dokonalé byly!   Děti z Lesní čtou společně

Každé páteční ráno zahájíme společným čtením s druháky.
Každý žák V. B si ráno před vyučováním dojde do třídy II. B pro svého druháka, se kterým po dobu 20 - 25 minut trénuje hlasité čtení. První čtenářské chvilky probíhají společnou dohodou páťáka s druhákem, kterou knihu budou číst a kdo ji přinese. Postupně přejdeme k tomu, že knihu budeme číst všichni společnou.

Jak se nám tahle nová akce líbí? Zeptejte se svých dětí doma. Někteří ani nechtějí chybět a odsouvají objednané lékaře na jiný termín. :-)    Virtuální prohlídka školy

Virtuální prohlídka školy

Kliknutím na fotografii spustíte virtuální prohlídku naší školy.